REKLAMI GEÇ

BÖLGE TURNUVASINDA ÜÇ DENİZLİ TAKIMI DERECE YAPTI

BÖLGE TURNUVASINDA ÜÇ DENİZLİ TAKIMI DERECE YAPTI

Denizli’de düzenlenen Bölge Satranç Turnuvası’nda Denizli takımları yıldızlar, gençler ve genç kızlarda derece gördü.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 15 Mayıs 2019 Çarşamba, 16:43

Okul sporlarında Bölge Satranç Turnuvası’na Denizli ev sahipliği yaptı. Teraspark’ta gerçekleşen turnuvaya 32 takım ve toplamda 168 sporcu katıldı. Turnuvanın Başhakemliğiini Çağın Kuru, gözlemciliğini ise İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz yaptı. Denizli’nin yanı sıra Afyonkarahisar, Uşak, Aydın,Muğla, Burdur, Antalya, Balıkesir, Manisa,Kütahya, İzmit, İstanbul, Eskişehir illerinden sporcuların da katıldığı turnuva 4 gün boyunca devam etti Çekişmeli maçlara tanıklık ettiğimiz turnuva sonunda dereceye giren okullar belli oldu.

Yıldız kızlarda Özel Isparta Doğa Ortaokulu birinci olurken bu kategoride Denizli takımları dereceye giremedi. Yıldızlar genel kategorisinde ise Denizli Basma Sanayi Ortaokulu üçüncülük elde etti. Kızlar gençler kategorisinde Aydem Fen Lisesi ikincilik genel kategoride ise Yaşar Kımıl Fen Lisesi birincilik elde etti.

Şampiyona boyunca ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan genç sporculara, doğal güzelliği ile nam salmış dünyaca ünlü Pamukkale gezisi düzenlendi. Ayrıca bir firmanın da destekleriyle tüm sporculara anneler günü hatırası olarak Denizli havlusu hediye edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..