REKLAMI GEÇ

AMİGO ALİ CEZAEVİNİ KARIŞTIRDI

AMİGO ALİ CEZAEVİNİ KARIŞTIRDI

Ceza aldığı için maçı tribünden izleyemeyen, bunun yerine vinç kiralayarak stat duvarları arkasından taraftarı coşturan Amigo Ali, bu kez cezaevini karıştırdı. 15 hapis yattıktan sonra tahliye olan Ali Demirkaya davul zurna ile karşılandı, açtığı pankart olay oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 1 Haziran 2018 Cuma, 17:51

Denizlispor’un evinde Gaziantepspor ile oynadığı lig maçı sırasında vinç kiralayarak karşılaşmayı stat duvarları dışından izleyerek olay olan Denizlispor amigosu Ali Demirkaya bu kez cezaevini karıştırdı. Spor müsabakalarını izlemekten men edildiği için karakola imza veren Amigo Ali maç günü Denizli Atatürk Stadı’ndaki maraton tribünü arkasında bir vincin sepetine çıkmış ve tribünlerdeki taraftarları o şekilde coşturmuştu. Müdahalenin ardından vinçten indirilen Ali Demirkaya olaydan kısa süre sonra ceza almış ve 15 gün Denizli Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalmıştı.

Demirkaya bugün tahliye oldu. Kaklık’taki cezaevinde arkadaşları tarafından karşılandı.

Önce açık cezaevi içindeki mahkumları coşturduğu ve tezahürat yaptırdığı gözlenen Amigo Ali daha sonra kapıya yöneldi ve burada davul zurna ile karşılandı.

Kısa süre içinde jandarma ekipleri olaya müdahale etti. Davul zurna çalan kişileri ve Demirkaya’nın arkadaşlarını cezaevi kapısının önünden uzaklaştıran jandarma ekipleri, uzun süre gürültü yapılmaması konusunda uyarıda bulundu. Buna rağmen Demirkaya ve arkadaşları davul çalınmasında ısrar etti.

Bu kez görevlilerin ihtarı üzerine cezaevi çıkış kapısı karşısındaki kaldırıma geçen grup burada davul ve zurna ile kutlama yapmak istedi.

Bu arada cezaevinin önündeki yaya geçidine üzerinde ‘Mahkumlara Af! Efsane Amigo Geçmiş Olsun” yazılı pankark dikkat çekti. Görevliler pankartın da kaldırılmasını istedi. Jandarma ekipleri ile Ali Demirkaya ve arkadaşlarının tartışmaları bir süre devam etti.

Bu kez basın açıklaması yapmak isteyen Demirkaya’ya bu konuda izni olmadığı bu nedenle cezaevi önünde basın açıklaması yapayacağı söylendi. “Biz terörist değiliz” diyen Ali Demirkaya, “Denizlispor için hapse girdim. Denizlispor’un ve benim adımı artık tüm dünya öğrendi. Tahliye olduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Arkadaşları ile birlikte alandan ayrılan Ali Demirkaya’nın ardından zabıta ekipleri üst geçitte asılı bulunan pankartı indirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..