REKLAMI GEÇ

DOSTEK Takımı Kocaeli’de yarışacak

DOSTEK Takımı Kocaeli’de yarışacak

TEKNOFEST 2022 EFFICIENCY CHALLENGE Elektrikli araç yarışları kategorisinde finale kalan; Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) Buldan Takımı ve DOSTEK’ in Elektrikli Aracı Yarışma için Kocaeli’ ye yolcu edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 19 Temmuz 2022 Salı, 15:30

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenmekte olan Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilmekte olup, Yarışma ülkemiz, Azerbaycan veya KKTC’deki lise ve dengi okul öğrencilerinde alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilere teknik, mesleki ve takım çalışması deneyimi kazandırmak ve Elektrikli Araçların ülkemizde gelişimi için teknik destek ve insan kaynağı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında yarışların Kocaeli Körfez Yarış Pistinde 19-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirten DOSTEK Okul Müdürü Saadettin Dumlu: “TEKNOFEST 2022- Efficiency Challenge Elektrikli Araç Kategorisi Kapsamında Aracımızın Yapım Çalışmaları tamamlandı. Buldan takımımızı yarışmalara uğurladık. Güzel haberlerini bekliyoruz. Tasarımından teknik donanımına kadar en verimli araçların ortaya çıkmasının amaçlandığı yarışmada; öğrencilerin araç teknolojileri konusunda bilgi birikimi ve deneyim kazanması hedeflenirken, Alternatif ve temiz enerji kaynaklarının otomotiv sanayiinde kullanımını yaygınlaştırmak ve alternatif enerjilerin araç teknolojilerinde kullanımı konusunda kamuoyunun ilgisini çekerek, farkındalık oluşturmayı amaçlayan TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Denizli’de bu kategoride tekiz. Ayrıca okulun diğer kategorilerdeki finalistleri de ağustos ayında Trabzon ilimizdeki yarışmalara katılacak. 2021-2022 eğitim öğretim yılında da öğrencilerimizi bilgiyi faydaya dönüştüren , teknoloji geliştirme, takım çalışması, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma, gibi becerilerini geliştirmek üzere uyguladığımız projeler ve öğretim teknikleri kapsamında, öğretmenlerimizin rehberliğinde, öğrencilerimizin hazırlamış oldukları projelerden birisi olan elektrikli arabanın hazırlanmasıyla yarışmaya katıldık. Elektrikli araç yarışları kategorisinde finale kalan Buldan takımımızın üniformaları da Moda Tasarım Bölümümüz tarafından dikildi. DOSTEK’e katkılarından dolayı başta Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulumuza, sanayicilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..