REKLAMI GEÇ

ÇOK DEĞERLİ PUANLAR

30 Ağustos 2019 Cuma

Süper lig’de üçüncü hafta başlıyor. Denizlispor ilk hafta geçen sezonun şampiyonunu ikinci hafta ise kadrosunu takviyelerle güçlendiren Antalyaspor’u 2-0’lık skorlarla devirdi.

Bizde maalesef takımlar sezona hazır başlayamıyor. Sezon öncesi hazırlık süreçleri ne için var anlamak kolay değil ama takımların tam ritmlerini bulması altıncı haftalara dayanıyor.

Zaten ilk iki haftaya baktığınızda takımların ortaya koydukları oyunlar kulüplerimizin yerlerde süründüğünü gösteriyor.
Bu hazır olmama durumunun Denizlispor gibi alt ligden yükselen bir takım için geçerli gerekçeleri var.
Bizde süper lig ile 1. lig arasında uçurum olduğu için alttan gelen takımların yeniden kadro oluşturmaları zorunluluğu ve beraberindeki uyum sorunları işleri biraz daha zorlaştırıyor.

 

O nedenledir ki; ilk haftalarda alınan puanlar son derece kıymetli. Ligde takımların oyunlarının iyice oturduğu, hedeflerinin netleştiği, konumlarının belli olduğu dönemde elbette ki puan almaların zorlaştığı maçlarda bu ilk haftalarda alınan puanların kıymeti çok daha iyi anlaşılacaktır.

 

Daha önemlisi bu atmosferde toplanan puanlar hedefi ortaya çıkarmada, kötü duruma düşmekten takımları kurtarmada çok önemli. Tersi de mümkün tabi.

 

Kendi adıma bu sezon ligin alt tarafının zor geçmeyeceğini düşünüyorum. Buna karşın daha yüksek gelir için takımların konumlanacakları üst sıralarda ciddi bir çekişme olacaktır.

 

Böyle zorlu bir süreçte ikide iki yapan Denizlispor’un aldığı puanların faydası fazlasıyla hissedilecektir. Takımların hazır olmadığı malum. Alınan iki galibiyet Denizlispor’un hazır olduğu fikrini uyandırmamalı.

Bence takımın eksikleri var. Her iki galibiyetin de kırılma anları var. Oyunun kötü geçilen bölümleri var. İyi oyunu bütüne yayamama problemleri var. Haftalar ilerleyip takımlar kendine çeki düzen verirken siz aynı yerde kalırsanız sıkıntı oluşturur.

 

Buna karşın ligdeki takımların önemli bir bölümünden daha aklı selim futbol oynayan, ne yaptığını bilen, potansiyelinin bir kısmını iyi kullanan bir takım var. Üzerine daha da koyacaktır.

 

Yarın oynanacak Göztepe maçında da bu ilerleyişin ürünlerini görmeyi çok isterim. Rakip iki haftadır kaybediyor ve hiç de iyi durumda değil. Mutlaka onlar da ayağa kalkış maçı olarak bu maçı görüyorlardır. İnançları olsa bile güçleri olduğunu düşünmüyorum. Denizlispor’un evindeki Konyaspor maçına kadar kayıpsız yoluna devam edeceğini düşünüyorum.

 

Ve topladığı puanların Başkan Ali Çetin’in başından beri söylediği ilk 5 hedefi için son derece gerekli olduğunu hatırlatmak isterim. Bu maçta sabır Denizlispor’un en büyük kozu olacaktır. Zaten ayakları iş yapan ve yaptıran bir takım. Ve emin olun tek canını yaktığı takım bunlar olmayacaktır.

 

Yolun açık olsun.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..