REKLAMI GEÇ

UMARIM BU BİR KAZADIR

29 Eylül 2019 Pazar

Denizlispor, Konyaspor’dan sonra evinde bu kez Kasımpaşa’ya yenildi. Maçlar kaybedilebilir de… Ligin olağan akışıdır. İşin kötü yanı haftalar ilerledikçe daha iyi olmasını beklediğimiz Denizlispor’a sanki bir haller olmuş ve daha da kötüye gidiyor gibi.

İlk iki hafta Galatasaray ve Antalyaspor’u yendikten sonra Denizlispor İzmir’deki Göztepe deplasmanında son derece kötüydü. Buna karşın bir puan almayı başarmıştı.

Evindeki Konyaspor maçında da adeta top kovalamıştı. Konyaspor biraz skorer bir takım olsa, öne doğru oynamayı seven bir takım görüntüsünde olsa skor daha farklı olurdu. Maçın senaryosu bu şekilde gerçekleşmedi. Buna karşın usta ayaklarından topu almak mümkün olmamıştı.
Kayserispor deplasmanında Denizlispor’un iyi olduğu yine söylenemez. Kesinlikle onlarca fırsatı harcadı ve galibiyeti kaçırdı ama ev sahibi çok kötü bir takım görüntüsü vermişti. O maçta da oyuncu değişikliklerinden sonra takım oyunun son bölümünde yüklenmiş ve pozisyonların büyük çoğunluğunu bu dönemde bulmuştu. Ne var ki ev sahibinin gücü yoktu ve Denizlispor’a oynaması için topu adeta vermişti.

Kasımpaşa maçının ilk bölümünde sahada bir şeyler yapmaya çalışan bir Denizlispor vardı. Pozisyonlar da buldu buna karşın pozisyon da verdi.

Maçın ilk bölümünden son anına kadar oyun üstünlüğünü bir türlü eline alamadı. Baskı kuramadı, rakibini zorlayamadı. İkinci yarıda enerjisi iyiden iyiye azaldı. Takımdaki herkes oyundan düştü.

İlaç olsun diye oyuna sonradan girenlerin katkısı hiç olmadı. Oscar’ın çaba gösteren tek futbolcu oluşu etkisiz kalmasına neden oldu. Dakikalar ilerledikçe Denizlispor adeta teslim oldu.

Maçın son bölümünde ayağındaki her topu verdi. Yüksek toplarla pozisyon üretmeye çalıştıysa da formsuz forveti ve isteksiz futbolu ile bu düşüncesini gerçekleştiremedi.

Kasımpaşa ise maçın bu bölümünde son derece dikkatsiz ve ciddiyetsiz bir oyun ortaya koydu. Farkı çok rahat bir şekilde artırabilirlerdi. Pozisyonlar da buldular. Özellikle son paslarda başarılı olamadıkları pek çok ciddi atakları var.

Haklı olarak taraftar da isyan etti.

Ben bu isyanın skora değil, içinde bulunduğu duruma isyan etmeyen futbolcu grubunun bu davranışa olduğunu düşünüyorum. Bu ruhsuzluk halinin tek maçlık bir kaza olduğuna inanmak isterim. Kronikleşirse başımıza ciddi sorunlar çıkarabilir.

Horozun bundan sonraki fikstürü daha da zorlaşıyor. Bu nedenle bir an önce toparlanmasında fayda var.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..
 

Tamer türk   -  Bağlantı 29 Eylül 2019, 19:07

Birkere hoca süperliğ hocası değil hocanın bir an önce zaman kaybedilmeden gönderilip yerine tecrübeli süper liği bilen hoca getirilmesi gerek yoksa bu takım daha kötü durumlara düşebilir işte ozaman iş işden geçmiş olur