REKLAMI GEÇ

DTO BAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞAMPİYONLARA DESTEK

DTO BAŞKANI ERDOĞAN’DAN ŞAMPİYONLARA DESTEK

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, uluslararası yarışta kendisinden yaşça oldukça büyük milli yüzücüleri de geride bırakarak şampiyonluğa ulaşan 13 yaşındaki Seyfi Diker ve ikinci olan Muammer Gecekuş ile bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 19 Mayıs 2019 Pazar, 19:49

Marmaris’te düzenlenen Uluslararası Aquamasters Yüzme Yarışları’nda, eski milli yüzücü Tolga Öcal’ın, yarışı kendinden önce bitirmek üzere olan kendisinden 27 yaş küçük Seyfi Diker’i (13), denizden çıkıp bitiş çizgisine ulaşacakken itip denize düşürdüğü anları tüm Türkiye hayretle izlemişti.

Son anda kasıtlı bir engellemeyle kaybettiği yarış sonrası gözyaşlarına boğulan Seyfi’ye yapılan centilmenlik dışı hareket ile onu yaptığı için diskalifiye edilen milli yüzücü Öcal, sosyal medyada halktan büyük tepki çekmişti.

Hakemlerin kararıyla şampiyon ilan edilen ve mutlu sona ulaşan küçük yüzücü Seyfi, kendisinden hemen sonra ipi göğüsleyerek 2’nciliği de kimselere bırakmayan takım arkadaşı Muammer Gecekuş ile birlikte, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ı ziyaret etti. Başından geçenleri ve neler hissettiğini bir kez de Başkan Erdoğan’a anlattı.

DTO Başkanı Erdoğan, TOBB Ortaokulu öğrencisi yüzücülerin başarılarıyla gurur duyduklarını, yarışın son anlarının görüntülerini izlediklerinde yapılan engellemeyi görünce de büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Başkan Erdoğan, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Seyfi Diker ile Muammer Gecekuş, spordaki başarılarıyla, başta Denizli Ticaret Odamızın sonra da Denizli’mizin gurur kaynağı oldu. Gençlerimizin, rakiplerini geçerek, insanımızın ne kadar çalışkan ve başarılı olduklarını herkese göstermiş olması, başta aileleri olmak üzere öğretmenleri ve onlar kadar bizleri de sevindirdi. Denizli Ticaret Odası olarak, eğitimi hep önemsedik, önceliklerimiz arasında tuttuk. Eğitim ve öğretim ile öğrencilerimize, her fırsatta destek olduk. Bu katkımızın, burada olduğu gibi bir başarı öyküsüne dönüşmesi, ne derece doğru bir yolda olduğumuzun bir göstergesi. Sizlerin başarısı arttıkça, bizlerin de bu konudaki ilgi ve isteği artıyor. Her ikinizi ve sizleri bu aşamaya getiren birbirinden değerli öğretmenleriniz ile ailelerinizi kutluyor, teşekkür ediyorum; başarılarınızın devamını diliyorum. Siz çalıştıkça, yarıştıkça ve başarılarınızı bir seri halinde sürdürdükçe, biz de her zaman sizlerle olmaya devam edeceğiz. Ziyaretiniz, bizi mutlu etti. Teşekkür ederiz.” dedi.

Öğrencileri ile birlikte DTO’ya gelen Denizli TOBB Ortaokulu Müdüresi Gülçin Yapar ile Müdür Yardımcısı Harun Öztekin de ilgisinden dolayı Başkan Erdoğan’a teşekkür etti. Yapar, “Sizlerin desteği var oldukça, bu birbirinden yetenekli çocuklarımız, gittikleri her yerde bizlerin başını dik tutacak, mutlaka başarıya ulaşacaktır. Bizi kabul ettiğiniz ve her zaman ki gibi ilginizi esirgemediğiniz için teşekkür ederiz. Bizler, yapımında da katkı sağladığınız okulumuzu, her zaman sizlerin bir parçası olarak gördük. Sizler de bizi hep böyle karşıladınız; minnettarız.” dedi.

Başkan Erdoğan, yüzücüler ve öğretmenleri ile fotoğraf çektirdiği ziyaretin sonunda, konuklarını okullarında kullanabilecekleri eğitim setinden oluşan birer hediye ile uğurladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı..