REKLAMI GEÇ

İncilipınar spor kompleksi açıldı

İncilipınar spor kompleksi açıldı

Zolan söz verdiği 7 yüze havuzundan ilkini açtı. İncilipınar’daki tesisi bir spor kompleksi olarak inşa eden büyükşehir belediyesi spora ve sporcuya kapılarını bir kez daha açtı.

Selami Aydın / DENİZLİSPORHABER / 6 Ocak 2018 Cumartesi, 17:21

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan dördü ilçelerde toplam 7 kapalı yüzme havuzu sözü vermişti. İlk çalışma İncipınar’da tamamlandı. Zolan bölgeye sadece yüzme havuzu yapmaı, mini bir spor kompleksi ile bölge yaşayanını spor yapmaya davet etti.  Bugünİncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin hizmete girmesi dolayısıyla tören yapıldı. Tesisin açılış törenine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, “İncilipınar Mahallemiz ve çevresi 2004 yılından beri pek çok imkanı aldı. Bu konuda şehrimizde birçok şeyi ilk kez başaran Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’ye huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Kendisinden aldığımız emaneti aynı hizmet anlayışıyla, aynı koşturmayla devam ettiriyoruz” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI İSTEDİ KAPALI HAVUZ YAPILDI
Başkan Zolan sözlerini şöyle sürdürdü: “İncilipınar kapalı yüzme havuzumuzun bulunduğu bölgede biliyorsunuz geçmişte açık yüzme havuzu vardı. Ömrünü tamamlamış bir tesisti. Cumhurbaşkanımız 5 yıl önce Denizli’ye teşrif ettiklerinde, kendilerine yüzme havuzları yapacağımızı arz ettiğimizde, kapalı yüzme havuzları yapmamızı işaret etmişti. Bu tesis sadece kapalı yüzme havuzu değil, farklı salon sporlarının yapılabileceği bir kompleks olarak hizmet verecek. Daha önce hayata geçirdiğimiz Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzumuz yoğun bir şekilde hizmet veriyor. İsteyen tüm vatandaşlarımıza ücretsiz yüzme kursu veriyoruz. İncilipınar ile birlikte şehrimizde toplam 7 tane kapalı yüzme havuzu inşaatı devam ediyor. Bunlar tamamlandığında da başta çocuklarımız ve hanım kardeşlerimiz olmak üzere yine herkese ücretsiz yüzme kursu vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

DENİZLİ HAK ETTİĞİNİ ALACAK
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Gönül ne kahve ister kahvehane, gönül dost ister, kahve bahane” diyerek, açılış törenine yoğun ilgi gösteren vatandaşlara teşekkür etti. Bakan Zeybekci, ”Aşık olduğumuz Denizli’ye 2004’te ‘bu şehir hak ettiğini alacak’ demiştik. Mahalle aralarında spor tesisi yoktu. O zamanki çalışma arkadaşlarımıza ‘Denizli’ye 100 tane basketbol, voleybol sahası yapacağız’ dediğimde, ‘hadi canım’ demişlerdi. Bunu yaptık. Onun ardından özellikle hanım kardeşlerimizin isteğiyle kentimizin her köşesine spor aletleri koyduk. Az önce konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Bey de söyledi. 2004 öncesinde gündüz vakti bile gençler, delikanlılar, İncilipınar’dan tek başına geçerken çekiniyordu. Denizli’nin parlayan bir incisi haline getirdik. Çamlık Parkı’na el attık, Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri haline getirdik” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..