REKLAMI GEÇ

YÜZÜCÜ İLAYDA DEMİRBAŞ ENGEL TANIMIYOR

YÜZÜCÜ İLAYDA DEMİRBAŞ ENGEL TANIMIYOR

PEV öğrencisi İlayda, 100 metre kelebekte Türkiye şampiyonu oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİSPORHABER / 8 Mart 2017 Çarşamba, 15:32

Ramazan ÇETİN / (DHA)- Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından 4-5 Mart tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Denizlili İlayda Demirbaş 100 metre kelebek’te birincilik kürsüsüne çıktı. PEV Lisesi öğrencisi olan İlayda, 50, 100 ve 400 metre serbestte ise ikinci oldu.

Antrenör Zafer Uğursal, İlayda Demirbaş’ın yüzme sayesinde her geçen gün kendisini geliştirdiğini ve engelliler için umut olduğunu belirterek, “İlayda 5 yıldan beri yüzüyor. Bugüne gelinceye kadar çok çalıştı ve emeklerinin karşılığını aldı. Engelli çocukların yüzme sporuna yönlendirilmesi için uzun zamandır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Engelli sporlarında yüzmenin de yaygınlaşması için çaba içindeyiz. İlayda başarısıyla bu yolda örnek oldu, umarım devamı gelir” dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu da başarılı sporcuyu kutladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı..
 

huseyin atmaca   -  Bağlantı 9 Mart 2017, 14:40

kardeşimizi tebrik ederim. ancak spor haberlerinde niçin ayrımcılık yapılır merak ederim. görme eng. öğrenciler türkiye şampiyonu olmalarına ve milli takıma davet edilmelerine rağmen ne yazıkkı haber yapılmadı.